טווינה

רפואה סינית - טווינה

טווינה ( פיזיותרפיה סינית ) מסתמכת על עקרונות של רפואה סינית על בסיס הפילוסופיה הסינית.
טווינה היא שיטת טיפול עתיקת יומין בת 3000 שנה, הסיבה לקיומה היתה שיטת מגע לשם טיפול במחלות.
במרוצת השנים הטווינה תפסה לה מקום של כבוד בקרב שיטות הטיפול במגע, כיום רופאים מערביים רבים, בהם אורטופדים ממליצים על טווינה כעל כלי טיפולי ראשון במעלה, הוכחה לכך היא שילובה במסגרת קופות החולים ובתי החולים בארץ ובעולם.
הטיפול מבוצע על גבי נקודות דיקור, מרדיאנים, שרירים, רצועות, גידים ומפרקים.טכניקת ועוצמת הטיפול משתנה בין מטופל למטופל, לדוג': למטופל חלש קצב הטיפול יהיה איטי ועמוק יותר על מנת לחזק לעומת מטופל חזק ואנרגטי שלו נעניק טיפול יותר אינטנסיבי בשביל לפזר את העודף.
לעיתים, הטיפול נעשה במקומות דיסטאליים ( מרוחקים ) מהמקום הכואב על מנת לא לעורר כאב נוסף ומפני ששם מצויים נקודות דיקור אשר נחוצות לטיפול.
הטיפול מבוסס על מגע אנושי בניגוד לפיזיותרפיה ששמה דגש על השימוש במכשירים.
הטיפול ניתן לאחר אבחון סיני ( אבחנת לשון, דופק ותשאול יסודי ) על מנת להבין את שורש הבעיה ולתת טיפול הולם יותר.את השפעת הטיפול ניתן לחוש לאחר מספר קצר של טיפולים ולעיתים אף לאחר טיפול אחד. מספר הטיפולים ייקבע לפי קצב התקדמות הטיפול.
טווינה יעילה מאוד לבעיות שלד – שריר : כאבי צוואר, כאבי גב, כאבי פרקים, כאבי שרירים, כאבי ברכייםתסמונת התעלה הקרפלית,דורבן, כתף קפואה ועוד.
בנוסף הטווינה מטפלת בבעיות פנימיות כגון: הפרעות שינהחרדהפציאליס, שבץ מוחי, כאבי אזניים, מערכת החיסון, חוסר אנרגיה ועוד.
הטיפול נעשה בלבוש מלא.
טווינה עשויה להיות משולבת בטיפולים נוספים כגון: דיקור סיני ( אקופונקטורה ), צמחי מרפאמוקסה, כוסות רוח, אלקטרו-אקופונקטורה ועוד. שילוב הטיפולים הוא בעל השפעה סינרגטית ( הגדלת האפקט הטיפולי ) על המטופל.

דרור וייסר מטפל בטווינה

דברו איתי

אצלנו רואים בזמינות ויעילות שירות הלקוחות שלנו מטרה עליונה. מוזמנים לפנות  לכל שאלה או הבהרה ואחזור אליכם במהרה

חיפוש
דילוג לתוכן