נשירת שיער – התקרחות

נשירת שיער היא ברובה בעייה אסתטית בה קצב הנשירה עולה על קצב צמיחת השערה ,אין בנשירה סכנה בריאותית, אך השפעתה מבחינה רגשית עלולה להיות רבה.

אצל כ – 25% מהגברים עד גיל 25 ניתן להבחין בסימני נשירת שיער לעומת כ- 75% אצל גברים סביב גיל ה – 60, אצל כמחיצתם ההתקרחות תהייה בחלקה העליון של הקרקפת או בקידמת הראש. אצל נשים יש משקל רב לשינויים הורמונליים המשפיעים מאוד על נשירת השיער / הידלדלות השיער וקצב הנשירה מואץ לאחר גיל המעבר.

ישראל היא בין המדינות עם אחוזי ההתקרחות הגבוהים בעולם ולכך ישנן סיבות רבות , בין היתר רמת סטרס גבוהה, שינויי אקלים ( בדגש על יובש ולחות ) וסיבה נוספת היא שרובנו הגענו למדינה לפני דור או שניים וטרם הושלם תהליך ההתאקלמות.

חשוב להבין את ההבדל בין נשירת שיער להתקרחות , בהתקחות שערה שנשרה לא תצמח שוב בניגוד לנשירת שיער שבה הבעייה הינה זמנית והטיפול פשוט יחסית.

השיער מורכב ברובו מקרטין ( חלבון) , ויטמינים ( B6,B12,A…) ומינרלים ( ברזל , אבץ, מגנזיום).

חיי השערה מחולקים לשלושה שלבים : שלב הצמיחה( אנגן) נמשך כשלוש שנים, שלב ההתנוונות ( קטגן )נמשך מס' שבועות ושלב המנוחה ( טלוגן) הנמשך כחודשיים ולאחריו השערה נושרת וזקיק השערה מתכונן שוב לצמיחתה של שערה חדשה. שערת ראש צומחת בממוצע כ- 1 ס מ לחודש. בראשו של אדם קיימים בממוצע בין 50000 ל – 130000 שערות, נשירה טבעית היא בין 50 – 200 שערות בכל יום.

סיבות לנשירת שיער:
• גנטיקה.
• שינויים הורמונליים, נשים אחרי לידה ובתקופת הנקה, נשים בגיל המעבר..
• מחלות ( חוסר איזון בבלוטת התריס, הליקובקטר פילורי…), ניתוחים,שימוש בתרופות .
• תזונה לקויה , הפרעות עיכול,מחסור בויטמינים ומינרלים ודיאטות קיצוניות.
• מצבים רגשיים : חרדה, מתח…
• תכשירים לטיפוח השיער.
• כיסויי ראש אדוקים.
• שינויי אקלים.

נשירת שיער – התקרחות – רפואה סינית

הרפואה הסינית באמצעות: דיקור סיני , המלצות תזונתיות, צמחי מרפא סיניים, רולרים ( מזו רולר, 7 stars )וטיפולים נוספים יכולה לעצור את נשירת השיער ולהחיש את קצב צמיחת השערות.

הטיפול הסיני משפר את אספקת הדם לאזורים המתקרחים , מנקה את עור הקרקפת מעודפי שומן או מזין את עור הקרקפת במצבי יובש , במקביל לטיפול המקומי הטיפול מסייע לאיזון מערכות הגוף השונות ובכך מסייע לצמיחת שיער תקינה.

על מנת לתת טיפול נכון יש צורך באבחון מדוייק האבחון מתבצע באמצעות תשאול, אבחנת דופק ולשון ולאחר מכן מחליטים על דרך הטיפול.
בהתאם לסוג השיער ניתן לראות באילו איברים קיים חוסר איזון, לדוג' : שיער דליל יעיד על חולשה בכליות , שיער חסר ברק יצביע על חולשה בריאות , שיער שביר , יבש, דק מראה על חולשת דם .

לרוב תוך חודש רואים האטה/הפסקה בקצב הנשירה, הידללות השיער ולאחר חודשיים נוספים מבחינים בצמיחה מואצת מחודשת של שערות הראש.
בדרך כלל, נשירת  השיער היא רק סימפטום, הטיפול ברפואה הסינית נותן מענה עמוק ורחב יותר לבעייה ומטפל בשורש ( תרתי משמע).
הטיפול הסיני בניגוד לטיפולים המערביים אינו מכיל כימיקליים, הטיפול טבעי לחלוטין וללא תופעות לוואי.

המלצות לשמירת שיער בריא:
• עיסוי קרקפת להמרצת זרימת הדם , מומלץ באמצעות תמצית רוזמרין/ סרפד.
• להימנע משימוש בחומרים כימיים מזיקים לעור הקרקפת : מרככים, קרמים..
• להימנע מהחלקות שיער, צבע, סלסול… להבריש שיער עם מברשת רכה ולא צפופה.
• להקפיד על תזונה מאוזנת המורכבת מקטניות , ירקות, פירות, דגנים מלאים…

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר
בברכה
דרור וייסר

דברו איתי

אצלנו רואים בזמינות ויעילות שירות הלקוחות שלנו מטרה עליונה. מוזמנים לפנות  לכל שאלה או הבהרה ואחזור אליכם במהרה

חיפוש
דילוג לתוכן